Salon Rekomendowany

Rolety Siedlce, Sokołów Podlaski

 

Rolety firmy Anwis

 

ŻALUZJE POZIOME

Zasłony okienne składające się z poziomych listew (lameli), zwane żaluzjami poziomymi lub weneckimi, to najbardziej uniwersalne osłony wewnętrzne. Możliwość podnoszenia i regulowania kąta nachylenia lameli służy dowolnemu dawkowaniu dopływu naturalnego oświetlenia do wnętrza. Żaluzje weneckie chronią też pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem oraz umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza. Pozwalają również ukryć wnętrze przed obserwatorami z zewnątrz bez konieczności zmniejszenia ilości oświetlenia oraz całkowicie lub częściowo zaciemniać okno.

Żaluzja pozioma zbudowana jest z następujących elementów:

- poziomych lameli (listewek),
- rynny górnej z mechanizmem sterującym,
- rynny dolnej.

Dodatkowo żaluzje te wyposażone mogą być w prowadnice pionowe lub linki /tzw. prowadzenie żyłkowe/ – szczególnie polecane w oknach dachowych i uchylnych. Ze względu na funkcje i różnice w konstrukcji wyróżniamy żaluzje: międzyszybowe, nawierzchniowe, dachowe i zespolone – do wszystkich rodzajów okien i wnętrz. Żaluzje poziome mogą być sterowane ręcznie (sznurek, łańcuszek lub korba, która polecana jest zwłaszcza przy żaluzjach o dużych gabarytach), a także elektrycznie (prąd stały lub zmienny z możliwością sterowania pilotem lub komputerem). Najczęściej oferowane są żaluzje wewnętrzne o następujących szerokościach lameli: a) aluminiowe – 16 mm, 25 mm (w tym perforowane), 35 mm i 50 mm b) drewniane bambusowe i drewnopodobne – 25 mm i 50 mm.

 

 

Dzień/Noc

Mado

Pilan

Maty Rolowane

Maty Rzymskie

Roleta Wolnowisząca

 

Firma Anwis istnieje na rynku od 1979 roku i należy do czołówki europejskich producentów przesłon okiennych oraz komponentów używanych do ich produkcji. Obecnie przesłony pełnią nie tylko funkcję zaciemniającą pomieszczenia , ale stają się jednym z głównych elementów aranżacji wnętrza. Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych rozwiązań tj firanek , zasłon poszukując innowacyjnych sposobów wystroju okien. Takie możliwości daje nam Anwis. Dbałość o funkcjonalność , szerokie wzornictwo i różnorodne materiały to niewątpliwie atuty tej firmy.Jej oferta obejmuje kilkanaście grup produktowych przesłon okiennych w systemach wewnętrznych i zewnętrznych:

1.Osłony wewnętrzne:

 • żaluzje poziome drewniane ( szerokość lameli 25mm I 50 mm )

 • żaluzje poziome aluminiowe

 • żaluzje plisowane ( plisy – jako jedyne mają zastosowanie do okien o nietypowych kształtach )

 • rolety materiałowe ( w kasetach lub na wałku )

 • maty i zasłony ( np.rolety rzymskie )

 • żaluzje pionowe ( verticale )

 • zasłony panelowe( PANEL TRUCK )

2.Osłony zewnętrzne

 • rolety zewnętrzne

 • żaluzje fasadowe

 • markizy

 • kraty rolowane

 • moskitiery ( ramkowe , rolowane , drzwiowe otwierane )

Niemożliwe jest zaprezentowanie w kilku zdaniach oferty Anwis.Naszym celem jest jedynie przybliżenie możliwości aranżacyjnych jakie dają nam produkty tej firmy.Jesteśmy przekonani że każdy klient , nawet najbardziej wymagający znajdzie coś dla siebie zarówno do wnętrza klasycznego jak i do pomieszczeń nowoczesnych. Więcej na www.anwis.pl